Shape

Öğrenmek istediğimiz konulardaki eğitim ve seminerleri konularında uzman eğitmenlerimizden Ankara’da işbirliği yaptığımız birbirinden keyifli mekanlarda dinliyoruz. Pandemi sürecinde derslerimizi internet ortamında gerçekleştirmeye başladık, önümüzdeki dönem gelişmelere göre uzaktan eğitimin yanı sıra keyifli mekanlarda da derslerimize devam etmeyi planlıyoruz. Programımızda olmayan öğrenmek istediğiniz konuları bize ulaştırmak için iletişim sayfamızdan yazabilirsiniz. 

Bizler; meraklı olmanın ve öğrenmenin büyük bir heyecan ve çok zevkli bir macera olduğuna inanan, ruhumuzun yeni bilgilerle besleneceğine, sorgulayarak ve araştırarak gelişeceğine inanan kişileriz. Sanat, tarih, psikoloji, sosyoloji, felsefe ve her konuda üretim ve tasarımın altındaki hikayeleri anlamak, altyazılarını okumak ve tarihini öğrenmenin hayatın en büyük hediyesi olduğunu ve sonunun olmadığını biliyoruz. Bizim gibi düşünüp, hisseden bir ekiple beraber aynı isteği ve heyecanı duyan kişilere ulaşarak oluşturmayı planladığımız bu platformda hepimizin birbirimize yeni ufuklar açacağına inanıyoruz.

Ders101’in ismi üniversitedeki “Giriş” derslerinin kodu olan “101”’den geliyor. İsteğimiz her disiplinden katılımcıya ilgi duyduğu, merak ettiği ve kendisini geliştirmek istediği konularda bir başlangıç sağlamak. Merak etmeniz ve ilgi duymanız yeterli. 

Eğitimin seviyesi hakkında bir fikir oluşması için içerik hazırlığını tamamen hocamıza bırakıyoruz ve hocalarımızın özgeçmişlerini veriyoruz.  Konu ve içerik bölümünü dikkatle okuyup eğitimi veren hocamızla ilgili araştırma yapabilirsiniz. Yine de çekinceniz olursa ne zaman isterseniz bizi arayabilirsiniz. Programı seve seve detaylı bir şekilde anlatırız.

Her eğitim döneminde yeni program hazırlıyoruz. Katılımcılarımızdan gelen istek olursa önceki dönem eğitimlerimizi de planlamaya alıyoruz. Listemizden tekrar açılmasını istediğiniz eğitimimiz varsa bize iletişim bölümünden yazabilirsiniz.

İlgilendiğiniz eğitimin içeriğinden tüm program veya istediğiniz haftayı seçip "Ön Başvuru"ya tıklayınız.  

Çıkan ödeme ekranında “Başvuruyu Tamamla”ya tıkladığınızda banka hesap bilgileri email adresinize yollanacaktır. Lütfen spam ve diğer klasörlerinizi kontrol ediniz. 

Ödemeyi yaptıktan sonra info@ders101.com adresine dekontu yollayıp hesabım bölümünden profil bilgilerinizi doldurunuz.

Ödemeniz ve profil bilgileriniz bize ulaştığında mail ile bilgi verilecek hesabım bölümünde satın aldığınız eğitim onaylanacaktır. Artık ders gününü bekleyebilirsiniz.

 

 

İlk defa Ders101 eğitimine katılacaksanız hocalarımızın katılımcı profilini anlayabilmesi için bir kereye mahsus profil sayfanızdaki kişisel bilgilerinizi doldurmanızı rica ediyoruz.

Online eğitim için yüklü değilse katılımdan önce "Zoom Cloud Meeting"  programını yüklemenizi tavsiye ediyoruz. https://zoom.us

Mail ve mesajlarımızın size ulaşabilmesi için email adresimizi mail kişilerinize, tel numaramızı telefon rehberinize kayıt ediniz.

Katılmak istediğiniz eğitim içeriğinde ön okuma yapılması tavsiye edildiyse okumanızı yapabilirsiniz.

Her hafta ders gününde yeni bir zoom bağlantısı whatsapp üzerinden yollanacaktır. Telefon numaramızı telefon rehberinize kayıt ettiğinizden emin olunuz ve her ders günü mesajlarınızı kontrol ediniz.

Okuma ve kaynak önerileri vermeyi uygun gören hocalarımız genelde eğitim başladığında eğitim sonrası için veriyor. Eğitimden önce okuma önerileri olursa eğitimin içeriğinde belirtiyoruz. Lütfen İlgilendiğiniz eğitimin içeriğine bakınız.

Hemen hemen bütün programlarımızda tüm haftalara ve uzun programlarda 1 hafta devamsızlık ile katılım sağlayanlara Katılım Belgesi veriyoruz. Online eğitimlerde mail ile yolluyoruz. Yüz yüze eğitimlerde son haftada elden veriyoruz. Lütfen ilgilendiğiniz programda katılım belgesi var mı eğitim içeriğinden kontrol ediniz.

Eğitimlerimizi üniversitedeki lisans ve lisansüstü dersler gibi düşünebilirsiniz. Her katılımcı kendi notunu kendisi alıyor. İleri çalışmalar için program süresince paylaşılan okuma önerilerinden yararlanabilirsiniz. Program içerikleri telife tabi olduğundan Ders101 olarak not ve kayıt paylaşmamız hocalarımızla anlaşmamız gereği mümkün değildir.

Telif kanunları gereği katılımcılardan da ses ve görüntü kaydı yapmamalarını rica ediyoruz.

Duyurusu yapılmış eğitimlerimizin iptal olma olasılığı çok düşüktür ama eğitim Ders101 tarafından iptal edilir veya başlama tarihi ertelenirse, ödemelerin tamamı iade edilir.

Maalesef katılımcının kendi kararıyla katılmadığı derslerin ücret iadesi yapılmıyor. Katılamadığı dersler başka bir ders ile değiştiremiyoruz.

Eğitimlerimizde verilen sürede hocalarımızın anlatımını dinliyoruz. Ders akışını bozmamak için mikrofonlarınızı kapalı tutmanızı, sorularınızı chatbox’a yazmanızı istiyoruz.  Ders akışına göre hocalarımız sorularınıza cevap veriyor. Derslerimizin verimli geçmesi ve diğer katılımcıların vaktini almamak için sözlü soru sormak isterseniz dersin sonunu veya hocamızın soru almasını beklemenizi rica ediyoruz.

Sizlerin de güvenliğini sağlamak için isim kontrolü yaparak sınıfa aldığımızdan Zoom’a girişte adınızı ve soyadınızı yazmanızı önemle rica ediyoruz. Vakit kaybetmeden tam saatinde dersi başlatacağımızdan bağlantınızı erken yapmanızı tavsiye ediyoruz. 

Her eğitim 2 oturumdan oluşuyor. İkisi arasında kısa bir aramız oluyor.

Eğitimlerimiz ücretlidir. Ücretsiz konuşma dizileri, ve etkinlikler planlıyoruz. Duyurularımızdan haberdar olmak için web sitemizden E-Bülten’e kayıt olup ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz

Her eğitimimize Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden burslu öğrenci kabul ediyoruz.  Bunun dışında herhangi bir indirimiz yoktur.