Okullar bitmiş, iş yaşamının sonuna gelmişsin, ama çalışmak ve öğrenmek isteğin devam ediyor. Çalışma isteğimi gönüllü olarak çalışarak çok büyük keyifle tatmin ediyorum. Öğrenmeye gelince; ne kadar kitap okursan oku, ne kadar video izlersen izle, sonu gelmez bir öğrenme dünyası olduğunun farkındasın. Tam, acaba yeni bir üniversite daha okusam mı diye düşündüğüm dönemde Ders101 çıktı karşıma. İlgimi çeken konuları, alanında en iyilerden seçilmiş uzmanlardan sınav stresi olmadan öğrenmeyi çok sevdim. Doğru bildiğim yanlışları da öğrendim, hiç bilmediklerimi de. Ders101 'in birbirinden keyifli ve iyi hazırlanmış dersleri ile bilgi dağarcığıma her seferinde yeni şeyler ekledim ve sanırım eklemeye de devam edeceğim . Teşekkürler Ders101....      

Gülten Yılmaz
Emekli Elektrik-Elektronik Müh. ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Gönüllüsü

Ders101 ile bir çok programa katıldım, birbirinden güzel konular, uzmanı çok değerli hocalar tarafından az zamanda çok etkin metodlarla anlatılıyor.  İlgimi çeken konularda doğru bilgileri ulaştırdığı, hayatın koşturmacasından kopartıp yeniden öğrenci olmamı sağladığı için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Yeşim Atak
Metalurji Mühendisi

5 yıl önce Ankara'ya taşındığımda burada bir sosyal çevrem yoktu. DERS101 sayesinde benzer konularla ilgilenen Ankaralılarla sohbet etme fırsatı elde ettim ve buradaki dostluklar bana birçok farklı kapı açtı. Üniversite hayatımda yolumun  kesişmediği, çok kıymetli hocalardan dersler aldım. 25 yıl yaşadığım İstanbul'da bu denli geniş bir yelpazede zengin ve kaliteli içeriğe sahip, her dönem düzenli olarak ders açan başka bir özel teşebbüsle karşılaşmadığımı da itiraf etmeliyim. Özlediğim üniversite derslerimin tadına Ankara'da tekrar kavuştum :) Ders konularını ve hocalarımızı titizlikle seçen tüm ekibe binlerce teşekkür.  

Selin E.
Program Sorumlusu

Ben Eren Karaoğlu, Ders 101 açtığı ve sağladığı derslere katılım yapabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Bu denli farklı disiplinler, düşünme tarzları ve eleştiri-tartışma platformunun bir araya getirilmesi sonucunda benim gibi öğrenciler müthiş kazanımlar elde etti. Üstelik, farklı disiplinlerden gelen akademisyenlerin ve araştırmacıların, doyurucu ve yetkin anlatımları gerçekten katkı sağlıyor. Dersi veren öğretmenlerimiz, ders sonunda yapılan katılımcıların sorularını, tartışmalarını yanıtlıyor, katkı yapıyorlar. En önemlisi, program dahilinde dersi veren öğretmenler, yararlanabileceğimiz kaynakları da aktarıyorlar, bütün bunlar programları daha da zenginleştiriyor! Ders 101 iyi ki var!  

Eren Karaoğlu
Üniversite Öğrencisi