Ön başvuru yaptığınızda bilgi vermek için sizinle bağlantıya geçilecektir. 
Başvurunuzu tamamlamak isterseniz kayıt olduktan sonra çıkan sayfadaki adımları takip edebilirsiniz.

Tüm Program: 750TL  I  Tek Ders Giriş: 280TL
Edebiyat eğitimimiz Ankara'da Galeri Siyah Beyaz'ın ev sahipliğinde yüzyüze ve eş zamanlı olarak Zoom'da yapılacaktır.
Tüm program 3 ders olup toplam süresi 6 saattir.

Eğitimin Konusu:
Prof. Dr. Mine Özyurt Kılıç’ın sunacağı ‘Modernist Edebiyatı Anlamak’ başlıklı eğitimimizde, Modernizmi yerleşik edebi gelenekten kopuş ve deneysellik ekseninde tartışırken günümüzdeki yansımalarını dönemin yazar, sanatçı, çevirmen, yayıncı, eleştirmen ve okuru üzerinden inceleyeceğiz. Aynı zamanda tam olarak kavranması neredeyse olanaksız, kitlelerden ve dış gerçeklikten kopuk, içe dönük bir pratik olarak algılanan Modernist edebiyatı oluşturan toplumsal, politik ve tarihsel arka planını anlamaya çalışacağız.

Bu bakımdan, “Modernist Edebiyatı Anlamak” seminerleri katılımcılarını, Birinci Dünya Savaşı ile gelen büyük yıkım, dönemin sinema, müzik ve fotoğraf sanatlarının yazın diline etkisi, o dönemde öne çıkan psikolojik gerçekçilik ve bilinç akışı tekniği ve döneme damgasını vuran feministler, Fütüristler, İmgeciler, Kübistler, Dada ve Sürrealistler gibi başlıklardan hareketle modernist edebiyatın kült metinlerini keşfetme yolculuğuna çıkarıyor.

Üç haftalık eğitimimizde, Modernist edebiyat geleneğinin oluşumu, görünür ve etkili olmasında büyük payı olan James Joyce, Virginia Woolf ve T.S. Eliot ile onların başlıca eserleri incelenirken akımın etkileşim içinde olduğu birçok yazar ve sanatçılara referanslarla zenginleşecektir. (Rainer Maria Rilke, W. B. Yeats, Franz Kafka, Katherine Mansfield, Mina Loy, Nancy Cunard, Scott Fitzgerald, William Faulkner, Ezra Pound, Gertrude Stein, Marcel Proust, Italo Svevo, Igor Stravinsky, Pablo Picasso, Eric Satie, Vanessa Bell, Dora Carrington)

Eğitimin İçeriği:

1.Hafta - 1 Nisan 
James Joyce ve Modernizm
Eserlerinden örnekler ile yenilikçi anlatım stratejileri, klasik edebiyat ve mitolojinin modernist edebiyatla buluşması

2. Hafta - 8 Nisan
Virginia Woolf ve Modernizm
Eserlerinden örnekler ile Woolf’un öykücü, romancı, kuramcı, eleştirmen, yayıncı ve feminist olarak modernist edebiyattaki yeri

3. Hafta - 15 Nisan 
T. S. Eliot ve Modernizm
Eserlerinden örnekler ile modernist şiirin poetikası ve politikası

- Herhangi bir sorunuz olursa iletişim bölümünde verilen tel. numarasından bize ulaşabilirsiniz.
- Zoom katılımcılarımızın her hafta ders günü yeni zoom bağlantısı whatsapp üzerinden yollanacaktır. Numaramızı telefon rehberinize kayıt ettiğinizden emin olunuz. Her ders günü mesajlarınızı kontrol ediniz.
- "Sık Sorulan Sorular" (SSS) bölümünde işleyiş ile ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Prof. Dr. Mine Özyurt Kılıç’ın sunacağı ‘Modernist Edebiyatı Anlamak’ başlıklı eğitimimizin 3 dersine katılan öğrencilerimize Katılım Belgesi mail yolu ile gönderilecektir.
Atölye içeriği telife tabi olduğundan ses ve görüntü kaydı yapılmamasını rica ediyoruz.